AutoMax Group s.r.o.
Oficiální dovozce olejů a maziv ShellTel: +420 277 007 000


Shell a Hyundai Motorsport prodloužili technické partnerství v soutěži WRC

30.01.2017 14:12

Shell a Hyundai Motorsport prodloužili technické partnerství v soutěži WRC

Shell a Hyundai Motorsport oznámili tříleté prodloužení technické spolupráce ve FIA World Rally Championship. Shell bude i nadále sponzorem týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team.

Dohoda, podepsaná na uzavřeném ceremoniálu před zahájením sezóny v Monte Carlu, počítá i nadále se společností Shell jako dodavatelem speciálně vyrobeného syntetického motorového oleje Shell Helix Ultra určeného pro závody, testování i vývoj letošního speciálu Hyundai i20 Coupe WRC.

Shell a Hyundai Motorsport prodloužili technické partnerství v soutěži WRC

"Motorový olej Shell Helix Ultra již pomohl týmu Hyundai Motorsport vygenerovat 1,5 koňské síly navíc, což v průměru představuje výhodu šesti sekund v cíli každé soutěže," řekl Michel Nandan, šéf týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team.

V rámci spolupráce se společností Hyundai Motor Company, která začala v roce 2005, je Shell celosvětově exkluzivně doporučeným dodavatelem maziv pro aftermarket. Prémiové motorové oleje tak Shell dodává dealerům Hyundai ve více než 70 zemích světa.


"Shell hraje velmi důležitou roli v našem byznysu po celém světě, ať už jako technický nebo obchodní partner. Byl pro nás nesmírně cenným poradcem už od naší první sezóny v soutěži WRC, když jsme byli pouze výrobcem se silnou vizí. Jak v hodnocení továrních značek, tak i jezdců v mistrovství světa jsme v roce 2016 skončili na druhém místě", řekl G. H. Choi, prezident společnosti Hyundai Motorsport po skončení ceremoniálu.

Shell a Hyundai Motorsport prodloužili technické partnerství v soutěži WRC

Shell a Hyundai Motorsport poprvé spojili své síly v soutěžích WRC v roce 2014, kdy Shell vložil do spolupráce svou více než 40tiletou zkušenost v rallye jako nový oficiální olejářský partner hned od první soutěže s účastí Hyundai.  

"WRC je jednou z nejnáročnějších motoristických soutěží na světě, které se jezdí na štěrku, asfaltu, sněhu i ledu. Vozy jedou na limitu, ať už je venku -30° C nebo +40° C, což je důvod, proč jsme společně s týmem Hyundai Motorsport pracovali na vývoji závodního maziva Shell Helix Ultra. Cílem je zlepšit výkon motoru tím, že bude udržován v čistotě a tření a opotřebení bude minimalizováno i v extrémních podmínkách soutěží, "uvedl Jochen Lach, vedoucí projektu WRC Engine Oil Development společnosti Shell.

Zdroj: Tisková zpráva Shell | www.shell.com

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné. Vaše údaje nezpracováváme. Využíváme je pouze k odpovědi na dotaz.
© 2019, AutoMax Group s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑